Close

List Of Deputy Commissioner’s

Sr.No. Name of the Deputy Commissioner
From Date To Date
1. Sh. Surjit Singh Dhillon,IAS 19.11.2006 14.03.2007
2. Sh. V.K Ohri, IAS 14.03.2007 27.08.2007
3. Sh. R.L Mehta, IAS 27.08.2007 10.06.2009
4. Dr.Harkesh Singh Sidhu, IAS 10.06.2009 14.12.2009
5. Sh. Arshdeep Singh Thind, IAS 14.12.2009 06.04.2011
6. Sh. Parmjeet Singh, IAS 06.04.2011 28.12.2011
7. Dr. V.N Zade, IAS 29.12.2011 30.03.2012
8. Smt. Kavita Singh, IAS 04.04.2012 05.11.2012
9. Sh. Kumar Rahul, IAS 06.11.2012  30.12.2012
 10. Dr. Indu Malhotra, IAS  31.12.2012  30.09.2013
 11. Sh. Gurlovleen Singh Sidhu, IAS  30.09.2013 08.02.2016
12. Sh. Bhupinder Singh, IAS 08.02.2016 06.01.2017
13. Sh. A.P.S Virk, IAS 06.01.2017 17.03.2017
14. Sh. Ghanshyam Thori, IAS 31.03.2017 19.03.2018
15. Sh. Dharam Pal Gupta, IAS 19.03.2018 14.02.2019
16. Sh. Tej Partap Singh Phoolka, IAS 14.02.2019